Resmi Satış Sitesi
orijinal ürün
çay kapıda ödeme ücretsiz kargo zayıflatır mı

zayıflama

Kalp Krizi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kalp krizinden korunmak için yapabileceğim bir şey var mı?

Kriz tehlikesini kesin olarak azaltan en önemli etken, sigarayı bırakmaktır. Sigara, damar sertliğine neden olarak, kalp krizine yol açan damar tıkanması olasılığını artırır. Süt ürünleri, yumurta ve et gibi kolesterol içeren maddeleri az yemek ise koroner damarlarda hastalık olasılığını azaltır. Koşma, bisiklete binme ve yüzme gibi egzersizler de önem taşımakla birlikte, eldeki bulgular, her gün koşu yapmadığınız için üzüntüye kapılmanızı gerektirecek kadar kesin değildir.

Kısa bir süre önce kalp krizi geçirdim. Krizden önceki canlı cinsel yaşantımı sürdürebilir miyim?

Evet, sürdürebilirsiniz. Ama bir süre için yorulmaktan kaçınmalısınız. Doktorunuz hastaneden ayrılırken size bu konuda önerilerde bulunmuş olmalıdır. Genel olarak hastalara, bir ay ile altı hafta içinde yavaş yavaş eski hareketli yaşamlarına dönmeleri önerilir.

Çok hareketli bir kişi olan kocam kalp krizi geçirdi. Bundan sonra daha sakin olması mı gerekir?

Doktoru özellikle bunu önermiyorsa, hayır. Yeniden normal yaşantısına dönmeye çalışmalı, ama ani hareketlerden kaçınmaya özen göstererek, sporcuların yarışmalardan önce ısınmasında olduğu gibi bedenini harekete yavaş yavaş alıştırmalıdır.

Kocanızın özellikle çok soğuk havalarda dikkatli olması gerekir. Bu koşullarda normal davranışlarında değişiklik yapmasa da, daha iyi ve daha yavaş ısınmaya dikkat etmesi doğru olur.

Yandex.Metrica